3 Ocak 2015 Cumartesi

Dizi Önerisi: The 4400 konusu


Bilim kurgu dizilerinden hoşlanıyorsanız, farklı kurgular arayışındaysanız tam size göre bir dizi önerim var. The 4400 konusuyla dikkatimi çeken yapımlardan biri oldu ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Dizi aslında 4. sezonu ile sona ermiş durumda ama bu durumu avantaja çevirmek bizim elimizde. Yabancı dizi takipçilerinin en sevdiği şey izlenen diziye ait birikmiş bölümlerin olmasıdır. Böylece bir sonraki bölümü beklemek gerekmeden dizi keyfi yapabiliriz. Toplamda 43 bölümü olan The 4400, sürükleyici konusu ile emrinizde :) Tom Baldwin rolünde Joel Gretsch  ve  Diana Skouris rolünde Jacqueline McKenzie oyunculukları ile göz dolduruyor. 

The 4400 konusu:

1938 yılından başlayarak dünyanın farklı bölgelerinden tam 4400 kişi kaybolmuştur. Pilot bölümde bu 4400 kişi beklenmedik bir şekilde geri döner. Kayıp oldukları süreye dair bir şey hatırlamadıkları gibi, bu süre zarfında hiç yaşlanmamışlardır da. Ayrıca hepsinin farklı farklı doğaüstü güçleri vardır. Bu 4400 kişinin emniyeti için NTAC (National Threat Assessment Center/Ulusal Tehdit Değerlendirme Merkezi) adlı kuruluş görevlendirilir. Bu kuruluşun çalışanlarından Tom Baldwin ve Diana Skouris gibileri, 4400'lerden bazılarıyla yakınlaşırlar.


Zamanla 4400'ler arasında kendilerine Nova Grubu adını veren ayrılıkçı bir grup oluşur. Bu grup 4400'lerin diğer insanlardan üstün olduğunu düşünmekte ve bu düşünce doğrultusunda terörist sayılabilecek eylemlerde bulunmaktadırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder