31 Ocak 2015 Cumartesi

Bir kıyamet senaryosu- The 100


Kıyamet sonrası dramalarını çok seven bir dizi takipçisi olarak sizlerle harika bir bilim kurgu – gençlik dizisi ile tanıştırmak istiyorum. Elbette henüz tanışmadıysanız. Şuan 2. Sezonu devam eden bir The CW serisi olan The 100, yabancı dizi severlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.
Kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesine farklı bir bakış açısı getiren The 100, Kass Morgan’ın aynı adlıkitabından uyarlanıyor.

Konusu: 
97 yıl önceki nükleer Armageddon patlamasında medeniyetler yok olmuş ve Dünya yaşanılmaz bir hale gelmiştir. Yaşamayı başaran 12 ulustan yaklaşık 400 kişi ise Ark adındaki Dünya yörüngesinde dolanan bir uzay istasyonuna gidip burada yaşamını devam ettirmeye başlamıştır. Burada 3 nesil yetişmiş ve nüfus 2094’e ulaşmıştır. Zamanla farklı ulusların birleştiği Ark’ta ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi oldukça sert müdahalelerin yer aldığı bir yönetim şekli uygulanmaya başlar. Suç işleyen biri, suçu ne kadar küçük olursa olsun anında idam ettirilmektedir. Suçlu genç biriyse de hapse atılır.
Günümüze geldiğimizde kaynaklar artık tükenme noktasına gelmiş, buradaki insanlığın da sonu iyice yaklaşmıştır. Yetkililer Dünya’nın yaşanabilir bir duruma gelip gelmediğini bilmemektedirler. Bunu test etmek için 100 adet mahkum genci Dünya’ya yollamaya karar verirler.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder